مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش گفت: ایران اولین كشور خاورمیانه در تولید مجلات كمك آموزشی رشد است .

 دكتر محمدیان : ایران را اولین كشور در خاورمیانه  در تولید مجلات كمك آموزشی  رشد عنوان نمود و افزود: در خاورمیانه هیچ كشوری به اندازه ایران مجلات، محتوا و درس افزار الكترونیكی تولید نمی كند، ما در ایران 300 عنوان درس افزار الكترونیكی، 50 عنوان كتاب جدید گویا تولید و توزیع كرده ایم .

دكتر محمدیان در دیدار با دبیران و عوامل اجرایی مدرسه امام جعفر صادق (ع) ناحیه یك اردبیل گفت:

در تالیف كتاب های درسی نظر كلیه معلمان و گروه های درسی، صاحب نظران علوم تربیتی، كارشناسان علوم تربیتی مورد توجه قرار می گیرد.

وی از تالیف 1150 عنوان كتاب درسی در پایه های مختلف تحصیلی خبر داد كه از این تعداد 550 عنوان مربوط به فنی و حرفه ای و كار دانش و 600 عنوان دوره های ابتدایی و راهنمایی و نظری می باشد.

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی از آماده توزیع بودن كتاب های درسی سال تحصیلی 91-90 خبر داد و افزود: كلیه كتاب های درسی چاپ شده و از نوزده شهریور ماه از طریق كتاب فروشی ها و ادرات آموزش و پرورش توزیع خواهد شد.   

دكتر محمدیان از آغاز چاپ كتاب های سال تحصیلی 92-91 كه چاپ خانه آن در سه شیفت فعالیت می كنند خبر داد و گفت: 130 میلیون نسخه كتاب درسی، 31 عنوان مجله ی كمك آموزشی رشد كه 36 میلیون نسخه چاپ و توزیع می شود .

معاون وزیر با تشریح فرآیند تدوین و تالیف هر كتاب درسی اظهار داشت: بعد از نظرسنجی از متخصصان، روان شناسان، صاحب نظران علوم تربیتی و ادبیات فارسی كتاب هایی كه تولید می شود در سرگروه های آموزشی اعتبار بخشی شده و بعد از اجرای آزمایشی در چند استان، نظر سنجی مجدد می شود سپس با ارزشیابی سراسری و تطبیق نیازها آن كتاب تجدید چاپ می شود و برای پنج سال در مدارس تدریس شده و اگر با نیازهای كشور هم خوانی داشت تجدید چاپ می شود و بعد از پنج سال دیگر محتوای آن تغییر پیدا می كند.     

دكتر محمدیان در پایان سخنان خود ضمن استماع نظرات دبیران مدرسه از كلیه معلمان استان خواست نظر و پیشنهاد خود را در خصوص محتوا و حجم كتاب مورد تدریس خود به گروه های درسی استان ارائه دهند تا جمع بندی آن به سازمان پژوهش و برنامه ریزی و تالیف كتب درسی ارسال شود.

http://www.medu.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=NEWS&ID=e95bc299-e2c7-468e-bb2f-43c010e7fa4a&WebPartID=0f9732ce-40bd-457d-9e06-2537da5c2597&CategoryID=01bc26d2-b589-42f2-a192-c3c547523f51


برچسب ها: رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش دكتر محمدیان، مجلات كمك آموزشی رشد، مجلات، محتوا و درس افزار الكترونیكی، فنی و حرفه ای و كار دانش، كتاب های درسی، محتوا و حجم كتاب مورد تدریس،

نوشته شده در دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات