مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

نماینده و مدیر دفتر منطقه‌ای یونسكو با حضور در مراسم افتتاحیه هفته جهانی «آموزش برای همه» در سالن آمفی‌تئاتر وزارت آموزش و پرورش گفت: تعداد دانش‌آموزان ثبت‌نام شده در دوره‌ی ابتدایی در كشور ایران ، افتخار جوامع آموزشی است.

به گزارش مركز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش و پرورش، چونلی‌هان با سپاس از وزارت آموزش و پرورش و كمیسیون ملی یونسكو در ایران برای برگزاری گردهمایی سیاست‌گذاران، متخصصان آموزشی، برنامه‌ریزان، معلمان، دانش‌آموزان و رسانه‌ها گفت: تحقق 6 هدف تعیین شده «آموزش برای همه» در سال  2000 در شهر داكار با توافق كشورهای عضو یونسكو نه تنها در زندگی افراد و خانواده‌ها تاثیر بسزایی دارد بلكه نقش مهمی در رشد و توسعه اجتماعی و اقتصادی كشورها ایفا می‌كند.

وی با اشاره به این اهداف 6 گانه شامل؛

گسترش مراقبت و آموزش در اوان كودكی، آموزش ابتدایی رایگان و اجباری برای همه، ارتقای یادگیری و مهارت‌های زندگی برای جوانان و بزرگسالان، افزایش سوادآموزی بزرگسالان تا 50  درصد، حذف نابرابری‌های جنسیتی تا سال 2005 و دستیابی به تساوی جنسیتی تا سال 2015 و بهبود كیفیت آموزش خاطرنشان كرد: در مقایسه با كشورهای منطقه، آمارهای حاصله در ایران حاكی از شرایط بسیار دلگرم‌كننده‌تری در این كشور درخصوص آموزش دختران و زنان است.

مدیر دفتر منطقه‌ای یونسكو در تهران تصریح كرد: تعداد ثبت‌نام شدگان دوره‌های راهنمایی و متوسطه نیز در این كشور مطلوب است اما باید مراقب بود تا از  ریزش دانش‌آموزان جلوگیری شود.

وی با اعلام مراتب قدردانی دفتر منطقه‌ای یونسكو از وزارت آموزش و پرورش ایران، تمایل یونسكو را برای ادامه همكاری با این وزارتخانه به منظور كمك به كشورهای محروم منطقه در راستای دستیابی به اهداف «آموزش برای همه» تا سال 2015 اعلام كرد.

چونلی هان با تاكید بر سیاست‌گذاری و سرمایه‌گذاری صحیح و تعهد سیاسی درست به عنوان مبانی پیشرفت سریع كشورها در امر آموزش از اشتیاق یونسكو برای گفت‌وگو و همكاری با ایران و كشورهای منطقه در حوزه‌های آموزش ابتدایی و متوسطه، شاخص‌های كیفیت آموزشی، آموزش معلمان، تدوین كتب درسی، مدیریت و آمار مربوط به آموزش و برنامه‌ریزی درسی خبر داد.

وی در پایان خاطر نشان ساخت : تمركز پویش جهانی آموزش در سال 2011 بر آموزش دختران و زنان می باشد.

http://www.medu.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=NEWS&ID=041bf547-0138-4ad3-96e6-03231e488175&WebPartID=0f9732ce-40bd-457d-9e06-2537da5c2597&CategoryID=01bc26d2-b589-42f2-a192-c3c547523f51


برچسب ها: نماینده و مدیر دفتر منطقه‌ای یونسكو، هفته جهانی «آموزش برای همه، وزارت آموزش و پرورش و كمیسیون ملی یونسكو، متخصصان آموزشی، برنامه‌ریزان، معلمان، دانش‌آموزان و رسانه‌ها،

نوشته شده در شنبه 10 اردیبهشت 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات