مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

وزیر آموزش و پرورش گفت: از آغاز جهش هوشمند سازی مدارس در سراسر كشور در طی یك سال گذشته خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش و پرورش حمیدرضا حاجی‌بابایی در نشستی كه با حضور هیئت رئیسه مجلس دانش‌آموزی برگزار شد، با تبریك هفته معلم اظهار داشت: هر شخصی در جایگاه خود معلم است و آموزش وپرورش امروز به روندی حركت می‌كند كه تصمیماتش در مدرسه لمس می‌شود و برنامه مااین  است كه وقتی سیاستی را اعلام می‌كنیم دانش‌آموزان هم آن را لمس كنند.

این در حالی است كه در گذشته وقتی تصمیمی گرفته می‌شد نتایج آن چند سال بعد به دانش‌آموزان می‌رسید.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: سال گذشته 12 درصد

بودجه عمرانی را برای تجهیزات مدارس خرج كردیم. و به سرعت بحث تجهیز مدارس را پیگیری خواهیم كرد تا اینكه دو یا سه سال آینده تمام مدارس كشور هوشمند شده باشند كه این كار باساخت 8هزار مجتمع در روستاها آغاز شد، مجتمع هایی كه به صورت خوشه هستند و چند روستا را تحت نظر خواهند داشت.

 حاجی بابایی با اعلام اینكه ،ساختمان سازی آموزش و پرورش در حال حاضر بر اساس تحول بنیادین صورت می گیرد تصریح كرد، محوریت در ساخت مدارس، مجتمع ها خواهند بود. كه همه امكانات را خواهند داشت و حداقل 2000 مجتمع آموزشی شهری در سال آینده ایجاد می شود.

 وی ادامه داد: مجله رشد به سمتی در حال حركت است كه در مركز فناوری و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش كه در حد یك معاون وزیر است تألیف خواهد شد و از این پس این مركز به تمام مدارس وصل خواهد بود و اینترنت پس از پالایش در این مركز به اینترانت ملی تبدیل و به مدرسه فرستاده می‌شود تا دانش‌آموزان از آن استفاده كنند و ما مدرسه را طوری تعریف كردیم تا جایی باشد كه به اصطلاح "من دوست دارم" كه این من می تواند دانش‌آموز، معلم، وزیر یا رئیس‌جمهور باشد.

حاجی‌بابایی با اعلام اینكه دانش‌آموزان دوم ابتدایی در سال آینده طناب‌زنی را خواهند آموخت افزود: امسال برای دانش‌آموزان سال سوم ابتدایی آموزش شنا را داشتیم و در سال آینده دانش‌آموزان دوم ابتدایی باید طناب‌زنی را بیاموزند و همچنین دوم دبیرستان دانش‌آموز دختر و پسر باید به مناطق جنگی اعزام شوند و آموزش آمادگی دفاعی ببینند.

وزیر آموزش و پرورش: با اعلام اینكه برای ایجاد جاذبه در مدارس 5‌شنبه‌ها را تعطیل كردیم تاكید كرد: از سال آینده در دبیرستان باید هر دانش‌آموزان حداقل یك مهارت را بیاموزد تا پس از پایان دوره‌ی تحصیل حرفه‌ای را آموخته باشد.

وی اضافه كرد: در برنامه  درسی ملی آمده است كتاب چگونه نوشته شود كه نتیجه آن استدلال و اندیشه باشد كه بر این اساس دانش‌آموز هم اهل تفكر و اندیشه می‌شود و همچنین بر طبق آن روش‌های تدریس هم باید تغییر كند.

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینكه تقویت مدارس غیردولتی در دستور كار وزارتخانه است تصریح كرد: زمانی در كشور مدارس دولتی هیچ امكاناتی نداشتند و همه دانش‌آموزان به سمت مدارس غیردولتی رفتند اما در حال حاضر مدارس هیئت‌امنایی با قدرت فعالیت می‌كنند كه رقابت بسیار جالبی را با مدارس غیردولتی به وجود آورده‌اند كه این بسیار ثمربخش خواهد بود.

توسعه مراكز سمپاد در سال گذشته قابل توجه بوده است

وی ادامه داد: امسال سوالات آزمون سمپاد در هر استان تالیف شد و همچنین جشنواره خوارزمی، مراكز سمپاد، طرح شهاب، باشگاه دانش‌پژوهان جوان را در مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان در حد یك معاون وزیر فعالیت خواهد كرد تطبیق كردیم و در این رابطه در تهران سه مركز سمپاد را ایجاد خواهیم كرد.

حاجی‌‌بابایی با اعلام اینكه تمام دغدغه‌های دانش‌آموزان دغدغه وزیر آموزش و پرورش است افزود: حرف اول و آخر ما مدرسه هست و می‌خواهیم مدارس را تقویت كنیم.

به همین خاطر مجتمع‌های شهری از سال آینده باید حتما سالن ورزشی، نمازخانه، پژوهش‌سرا و كتابخانه داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش اصل تشكیل مجلس دانش‌آموزی را ایجاد رقابت و امكان بیان نظرات برای دانش‌آموزان اعلام كرد و خطاب به هیئت رئیسه‌ی این مجلس تاكید كرد: شما در مدارس باید با این نگاه صحبت كنید كه دانش‌آموزان به این جایگاه و مهم برسند كه بسیار راحت با مسوولین مثل وزیر، رئیس‌جمهور و رهبری می‌توان صحبت كرد و اگر انسان بخواهد رشد و پیشرفت كند باید اراده كند كه بزرگ و جهانی شود.

وی در پایان خاطرنشان كرد: در تیرماه مجلس دانش‌آموزی مجدد تشكیل جلسه خواهد داد و باید بهتر از قبل به مسائل رسیدگی كند.نوشته شده در شنبه 10 اردیبهشت 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات