مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

امام جمعه موقت تهران تصریح كرد: امروز به وظیفه فكر كردن و ولایت‌مدار بودن مهمترین وظیفه‌ ماست.
حجت‌الاسلام والمسلمین كاظم صدیقی در مراسم گلباران محل شهادت شهید مرتضی مطهری، ضمن گرامیداشت این روز و تبریك روز معلم و روز كارگر اظهار كرد: معلمان می‌توانند جامعه‌ای بسازند كه حزب‌ها و گروه‌ها قطعه قطعه‌اش نكنند، بلكه همه از یك روح تغذیه كنند و بسان یك اندام هر عضوی وظیفه خود را انجام دهد.

صدیقی با بیان این‌كه معلمان رسالت سنگینی بر عهده دارند، افزود: معلمان وارث انبوهی از مسوولیت‌هایی كه شهدا روی دوش خود حمل می‌كردند هستند و نباید پرچم آن‌ها را زمین گذارند، آن‌ها باید

برای وحدتی امام‌مدارانه تلاش كنند و عاشورایی دیگر رقم بزنند.

وی همچنین گفت:‌ هیچ گامی بدون شناخت نمی‌توان برداشت و اولین قدم برای رسیدن به تعالی علم و دانش است.

صدیقی با بیان این‌كه معلمان جانشین رسول‌الله (ص) هستند، ادامه داد: معلمان باید فضای ذهن دانش آموزان را آماده كنند و در قدم دیگر آن‌ها را تعلیم دهند و قدم سوم نیز تزكیه و تربیت است. چراكه علم را برای حركت و پیشرفت می‌خواهیم.

امام جمعه موقت تهران همچنین گفت: انسان با 2 بال می‌تواند اوج بگیرد و به خدا نائل شده و متخلق به اخلاق‌الله شود، یكی از این بال‌ها ایمان است و لذا اولین چشمه‌ای كه معلم باید در دل دانش‌آموزان خود بجوشاند چشمه ایمان است. بال دوم نیز علم است و انسان با این دو بال می‌تواند اوج گرفته و ترقی كند.

وی همچنین با تاكید بر این‌كه اخلاص معلم بسیار مهم است، افزود: معلمان رسالت پاشیدن بذر ایمان و سپس در زمین ایمان نهال علم كاشتن را بر عهده دارند.

وی همچنین با اشاره به این‌كه سه نوع پدر داریم، خاطرنشان كرد: معلم حق پدری دارد و نباید تنها رفع تكلیف كند بلكه احساسی كه پدر نسبت به فرزند خود دارد معلم نیز باید داشته باشد. مگر می‌شود یك عالم از مردم خود جدا باشد و یا معلم از بچه‌های خود جدا شود. این معلم است كه صفحه‌ جان را نقاشی می‌كند و صورت‌های زیبایی در آن ایجاد می‌كند.

وی در ادامه در مورد شهید مطهری اظهار كرد: شهید مطهری هیچ گاه به دنبال آن نبود كه كاری بگیرد بلكه همواره به دنبال رفع شبهات و پاسخ دادن به سوالات بود. او در مقابل ماركسیست‌ها یك تنه به جنگ رفت و پیروز هم شد.

وی همچنین خاطرنشان كرد: اگر دیروز شهید مطهری را با عنوان شهید دفاع از ارزش‌ها می‌دانستیم امروز شهید دكتر علی محمدی و شهید دكتر شهریاری نیز به قافله‌ای از شهیدانی كه قبلا در انتظار علمای حوزه بود، پیوستند.

وی ادامه داد: ممتازترین ویژگی مطهری این بود كه او بنده بود و همواره دنبال تكلیف و انجام وظیفه بود و اصلا سكاندار نبود و همچنین عشق زیادی به تحصیل داشت.

امام جمعه موقت تهران با بیان این‌كه امروز به وظیفه فكر كردن و ولایت‌مدار بودن مهمترین وظیفه‌ ماست، تصریح كرد: شهید مطهری امام را ولی خود می‌دانست و از ایشان به جان جانان و قهرمان قهرمانان تعبیر می‌كرد با این كه خود مجتهد بود، اما ادعایی نداشت و همواره از ولایت تبعیت محض می‌كرد.

صدیقی در پایان خطاب به معلمان گفت: مراقب خود باشید چرا كه دشمن قصد طمع دارد و قصد آن را دارد كه فرهنگ ولایت را از ما بگیرد و مقدسات را بی‌قداست كند و عمود خیمه معنویت، اسلامیت، امنیت و استقلال ما را در هم بشكند. اما در این 32 سال به بركت آموزش شما معلمان تو دهنی خورده است.

در پایان این مراسم محل شهادت شهید مرتضی مطهری گلباران شد.

http://www.medu.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=NEWS&ID=67ad38cf-0a33-4af9-9c77-8e2f320686f5&WebPartID=0f9732ce-40bd-457d-9e06-2537da5c2597&CategoryID=01bc26d2-b589-42f2-a192-c3c547523f51


برچسب ها: حجت‌الاسلام والمسلمین كاظم صدیقی، شهادت شهید مرتضی مطهری، معلمان جانشین رسول‌الله (ص)، تزكیه و تربیت، ماركسیست‌ها، شهید دفاع از ارزش‌ها، شهید دكتر علی محمدی و شهید دكتر شهریاری، ولایت‌مدار بودن، فرهنگ ولایت،

نوشته شده در دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات