تبلیغات
مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم - وزیر آموزش و پرورش در نطق پیش از خطبه های نماز جمعه تهران:محور اساسی در تحول بنیادین معلم است

مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

وزیر آموزش وپرورش در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه ، معلم را محور اساسی در تحول بنیادین خواند

دكتر حاجی‌بابایی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به این كه استاد مطهری نقش كلیدی و محوری در نظام تعلیم و تربیت مبتنی بر فلسفه اسلامی دارد افزود : تعلیم و تربیت هدف اصلی  انسان است.

وی با بیان اینكه اگر جامعه‌ای می‌خواهد رشدی داشته باشد این امر تنها در سایه آموزش و پرورش به نتیجه خواهد رسید، گفت: كار هایی كه در آموزش و پرورش در طول 18 ماه گذشته صورت گرفته زمینه ساز تحول بنیادین است و آموزش و پرورش  در آستانه یك تحول  بزرگ قرار دارد.

 وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رسالت بزرگ آموزش و پرورش در نظام جمهوری اسلامی افزود: رشد و توسعه جامعه تنها در گرو

 توجه به آموزش و پرورش است و توجه مقام معظم رهبری به آموزش و پرورش به همین دلیل است.

 حاجی‌بابایی با اشاره به این مطلب كه آموزش و پرورش نیاز به مولفه هایی برای رسیدن به اهداف طراحی شده  دارد ، گفت:  بر اساس تاكید رهبر انقلاب تدوین نقشه جامع نظام تعلیم و تربیت بشكل مستقل و مطابق با الگوی ایرانی و اسلامی می تواند راهنمای آموزش و پرورش برای رسیدن به تحول بنیادین باشد

وزیر آموزش و پرورش  با تاكید بر اینكه فلسفه تعلیم و تربیت تا چند ماه آینده آماده می شود گفت: كه حدود 500 نفر از صاحبنظران حوزه و دانشگاه نسبت به آن نظر كارشناسی دادند و در نهایت اسناد تحولی نظام آموزش و پرورش پس از بررسی در شورای عالی آموزش و پرورش و كمیته سه جانبه شورای عالی انقلاب فرهنگی متشكل از كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و كمیسیون‌های تعلیم و تربیت و حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، هم‌اكنون حدود 2 ماه است كه در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی در دست بررسی نهایی قرار دارد.

 وی ادامه داد: باید به سمتی برویم كه همه چیز در آموزش و پرورش، اعم از ساختمان مدرسه  ، كتاب ، كلاس ، معلم ، روشهای تدریس و... رنگ و بوی اسلام به خود بگیرد تا اعتقاد به رسالت ، امامت و ولایت  در دانش آموزان جلوه گر شود.

 حاجی‌بابایی گفت: تحول بنیادین بر اساس مطالبه مقام معظم رهبری از آموزش و پرورش ومردم ایران است تحولی كه می‌تواند آموزش و پرورش را به سمتی هدایت كند كه در نتیجه آن دانش‌آموزان نسبت به كشور خود و آرمان های شهیدان و ارزشهای نظام معتقد و اهل تفكر و اندیشه  و به آموزه های اخلاقی عمل كنند تا درجه‌ای از حیات طیبه را درك كنند.

 وی با تاكید بر اینكه برای تحول در نظام تعلیم و تربیت اراده عمومی و همگانی را طلب می كند خاطر نشان ساخت : اگر به آموزش و پرورش و میلیون ها دانش آموز توجه شود بخش عمده ای از مشكلات اجتماعی حل خواهد شد .

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینكه هر تحولی كه در آموزش و پرورش شكل می‌گیرد بر اساس مطالعات عمیق و تجربه شده است، تأكید كرد: جامعه‌ای امنیت روحی و روانی خواهد داشت و خانواده‌های آن دغدغه نخواهند داشت كه در آن جامعه جایگاه تعلیم و تربیت پررنگ‌تر باشد.

وی با اشاره به بیانات روز چهارشنبه مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان سراسر كشور عنوان كرد: فرازهای این بیانات در رابطه با اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش و معلم باید بارها نوشته شود و از طریق صدا و سیما در اختیار افكار عمومی قرار گیرد تا همه بدانند كه دیدگاه‌های رهبری در رابطه با جایگاه آموزش و پرورش نه فقط كم‌نظیر، بلكه بی‌نظیر است.

حاجی‌بابایی در پایان خطاب به ملت ایران و رهبر فرزانه انقلاب اظهار داشت: به لطف خدا تمام امكانات آموزش و پرورش را به همراه فرهنگیان سراسر كشور به كار خواهیم گرفت تا لبخند رضایت را بر لبان مبارك رهبر انقلاب بنشانند و ملت ایران نیز از آموزش و پرورش احساس رضایت كند.

http://www.medu.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=NEWS&ID=6a52aef1-4ce1-4e96-86ec-ba8c81ccaecf&WebPartID=0f9732ce-40bd-457d-9e06-2537da5c2597&CategoryID=01bc26d2-b589-42f2-a192-c3c547523f51


برچسب ها: وزیر آموزش و پرورش در نطق پیش از خطبه های نماز جمعه تهران، معلم محور اساسی در تحول بنیادین، استاد مطهری، نظام تعلیم و تربیت مبتنی بر فلسفه اسلامی، رسالت بزرگ آموزش و پرورش در نظام جمهوری اسلامی، توجه مقام معظم رهبری به آموزش و پرورش، تدوین نقشه جامع نظام تعلیم و تربیت، روشهای تدریس، مطالبه مقام معظم رهبری از آموزش و پرورش، آرمان های شهیدان و ارزشهای نظام معتقد و اهل تفكر و اندیشه، لبخند رضایت بر لبان مبارك رهبر انقلاب،

نوشته شده در جمعه 16 اردیبهشت 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin