مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

وزیر آموزش وپرورش در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه ، معلم را محور اساسی در تحول بنیادین خواند

دكتر حاجی‌بابایی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به این كه استاد مطهری نقش كلیدی و محوری در نظام تعلیم و تربیت مبتنی بر فلسفه اسلامی دارد افزود : تعلیم و تربیت هدف اصلی  انسان است.

وی با بیان اینكه اگر جامعه‌ای می‌خواهد رشدی داشته باشد این امر تنها در سایه آموزش و پرورش به نتیجه خواهد رسید، گفت: كار هایی كه در آموزش و پرورش در طول 18 ماه گذشته صورت گرفته زمینه ساز تحول بنیادین است و آموزش و پرورش  در آستانه یك تحول  بزرگ قرار دارد.

 وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رسالت بزرگ آموزش و پرورش در نظام جمهوری اسلامی افزود: رشد و توسعه جامعه تنها در گرو

 توجه به آموزش و پرورش است و توجه مقام معظم رهبری به آموزش و پرورش به همین دلیل است.

 حاجی‌بابایی با اشاره به این مطلب كه آموزش و پرورش نیاز به مولفه هایی برای رسیدن به اهداف طراحی شده  دارد ، گفت:  بر اساس تاكید رهبر انقلاب تدوین نقشه جامع نظام تعلیم و تربیت بشكل مستقل و مطابق با الگوی ایرانی و اسلامی می تواند راهنمای آموزش و پرورش برای رسیدن به تحول بنیادین باشد

وزیر آموزش و پرورش  با تاكید بر اینكه فلسفه تعلیم و تربیت تا چند ماه آینده آماده می شود گفت: كه حدود 500 نفر از صاحبنظران حوزه و دانشگاه نسبت به آن نظر كارشناسی دادند و در نهایت اسناد تحولی نظام آموزش و پرورش پس از بررسی در شورای عالی آموزش و پرورش و كمیته سه جانبه شورای عالی انقلاب فرهنگی متشكل از كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و كمیسیون‌های تعلیم و تربیت و حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، هم‌اكنون حدود 2 ماه است كه در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی در دست بررسی نهایی قرار دارد.

 وی ادامه داد: باید به سمتی برویم كه همه چیز در آموزش و پرورش، اعم از ساختمان مدرسه  ، كتاب ، كلاس ، معلم ، روشهای تدریس و... رنگ و بوی اسلام به خود بگیرد تا اعتقاد به رسالت ، امامت و ولایت  در دانش آموزان جلوه گر شود.

 حاجی‌بابایی گفت: تحول بنیادین بر اساس مطالبه مقام معظم رهبری از آموزش و پرورش ومردم ایران است تحولی كه می‌تواند آموزش و پرورش را به سمتی هدایت كند كه در نتیجه آن دانش‌آموزان نسبت به كشور خود و آرمان های شهیدان و ارزشهای نظام معتقد و اهل تفكر و اندیشه  و به آموزه های اخلاقی عمل كنند تا درجه‌ای از حیات طیبه را درك كنند.

 وی با تاكید بر اینكه برای تحول در نظام تعلیم و تربیت اراده عمومی و همگانی را طلب می كند خاطر نشان ساخت : اگر به آموزش و پرورش و میلیون ها دانش آموز توجه شود بخش عمده ای از مشكلات اجتماعی حل خواهد شد .

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینكه هر تحولی كه در آموزش و پرورش شكل می‌گیرد بر اساس مطالعات عمیق و تجربه شده است، تأكید كرد: جامعه‌ای امنیت روحی و روانی خواهد داشت و خانواده‌های آن دغدغه نخواهند داشت كه در آن جامعه جایگاه تعلیم و تربیت پررنگ‌تر باشد.

وی با اشاره به بیانات روز چهارشنبه مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان سراسر كشور عنوان كرد: فرازهای این بیانات در رابطه با اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش و معلم باید بارها نوشته شود و از طریق صدا و سیما در اختیار افكار عمومی قرار گیرد تا همه بدانند كه دیدگاه‌های رهبری در رابطه با جایگاه آموزش و پرورش نه فقط كم‌نظیر، بلكه بی‌نظیر است.

حاجی‌بابایی در پایان خطاب به ملت ایران و رهبر فرزانه انقلاب اظهار داشت: به لطف خدا تمام امكانات آموزش و پرورش را به همراه فرهنگیان سراسر كشور به كار خواهیم گرفت تا لبخند رضایت را بر لبان مبارك رهبر انقلاب بنشانند و ملت ایران نیز از آموزش و پرورش احساس رضایت كند.

http://www.medu.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=NEWS&ID=6a52aef1-4ce1-4e96-86ec-ba8c81ccaecf&WebPartID=0f9732ce-40bd-457d-9e06-2537da5c2597&CategoryID=01bc26d2-b589-42f2-a192-c3c547523f51


برچسب ها: وزیر آموزش و پرورش در نطق پیش از خطبه های نماز جمعه تهران، معلم محور اساسی در تحول بنیادین، استاد مطهری، نظام تعلیم و تربیت مبتنی بر فلسفه اسلامی، رسالت بزرگ آموزش و پرورش در نظام جمهوری اسلامی، توجه مقام معظم رهبری به آموزش و پرورش، تدوین نقشه جامع نظام تعلیم و تربیت، روشهای تدریس، مطالبه مقام معظم رهبری از آموزش و پرورش، آرمان های شهیدان و ارزشهای نظام معتقد و اهل تفكر و اندیشه، لبخند رضایت بر لبان مبارك رهبر انقلاب،

نوشته شده در جمعه 16 اردیبهشت 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic