مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

وزیر آموزش و پرورش صبح امروز با حضور در همایش بزرگ زنان فرهنگی در سالن حجاب تهران از مسوولیت 50 درصدی زنان در مشاغل مدیریتی این وزارتخانه خبرداد.

دكتر حاجی‌بابایی با اشاره به نقش موثر خانواده در تربیت فرزندان و توجه به این نقش مهم در سند تحول آموزش و پرورش، گفت: برای پدر و مادر لذتی بالاتر از این نیست كه فرزند صالح داشته باشند.

وی جامعه خوشبخت را مرهون آموزش وپرورش شایسته دانست و اظهار كرد: در آموزش و پرورش هیچ چیز لذت بخش‌تر از نگاه به دانش‌آموزان نیست.

وزیر آموزش و پرورش اراده قوی و عزم راسخ را نیاز امروز آموزش وپرورش بیان كرد و افزود: هر كاری كه در آموزش وپرورش صورت می‌گیرد براساس نقشه جامع علمی كشور است كه در حال گذراندن مراحل قانونی خود می‌باشد.

وی آموزش و پرورش را اولین وزارتخانه‌ای دانست كه

به دنبال اجرایی كردن نقشه جامع علمی كشور است.

وزیر آموزش وپرورش بر نشاط، سرزندگی و امید به آینده در كاركنان آموزش و پرورش تاكید كرد و از موفقیت بالای 90 درصدی طرح تعطیلی روزهای پنج‌شنبه در دوره ابتدایی خبر داد.

وی با اشاره به شكل‌گیری معاونت مدارس غیردولتی، توسعه مشاركت‌های مردمی و خانواده و مركز جدید پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان از زحمات مسوولان پیشین تقدیر كرد و گفت: این امر در راستای متمركز كردن مسوولیت‌های متعدد و پراكنده و تمركز آن در یك بخش واحد صورت گرفته است.

حاجی‌بابایی توضیح داد: پیش از این امور مربوط به دانش‌آموزان نخبه و تیزهوش در 4 بخش جداگانه شامل؛ سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، باشگاه دانش‌پژوهان جوان، طرح شهاب و خوارزمی انجام می‌شد كه امروز این مسوولیت‌ها در یك مركز تحت عنوان مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان متمركز شده است.

وی همچنین به پراكندگی انجام موضوعات مربوط به خانواده، زنان، انجمن‌های اولیا و مربیان اشاره كرد و گفت: امروز تمامی این فعالیت‌ها بر عهده سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشاركت‌های مردمی و خانواده است.

وزیر‌آموزش و پرورش در پایان از برگزاری همایش 400 نفری معاونان آموزش ابتدایی سراسر كشور در آینده‌ی نزدیك خبر داد.
شایان ذكر است در این مراسم از 31 زن برگزیده فرهنگی كشور با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

 

وزیر آموزش و پرورش در همایش بزرگ زنان فرهنگی در سالن حجاب:

حضرت زهرا الگوی تمام بشریت است


وزیر آموزش و پرورش صبح امروز با حضور در همایش بزرگ زنان فرهنگی در سالن حجاب تهران گفت: حضرت زهرا الگوی تمام بشریت است.

به گزارش مركز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش و پرورش، دكتر حاجی‌بابایی ضمن تبریك سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، امام خمینی‌(ره) و آزادسازی خرمشهر گفت: حضرت صدیقه كبری فاطمه زهرا(س) علت تامه خلقت است و ولادت، سیره زندگی و شهادت ایشان در جهت ایجاد تربیت اسلامی در جامعه بود.

وی افزود: حضرت فاطمه(س) به جهت افضل دانستن حضرت علی(ع) تلاش می‌كرد تا ایشان مسوولیت هدایت مسلمانان را بر عهده گیرد.

وزیر آموزش و پرورش به بیان پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) مبنی بر خلق پنج تن آل‌عبا از نور واحد خاطرنشان كرد: عالم‌ترین و با تربیت‌ترین انسان‌ها باید مسوولیت اجتماع را بر عهده گیرند تا بتوانند انسان‌های شایسته‌ تربیت‌ كنند.

وی حضرت زهرا(س) را الگوی تمام بشریت خواند و یادآور شد: ایشان با گفتار و كردار خود نشان داد برای برخورداری از تربیت باید از مسیر الگوی برتر حركت كنیم.

دكتر حاجی‌بابایی مسلمانی و محب علی(ع) بودن را یك نعمت دانست و تصریح كرد: خداوند الگوهایی از جنس انسان برای هدایت و تربیت آنها خلق كرد.

 


برچسب ها: حضرت زهرا الگوی تمام بشریت، وزیر آموزش و پرورش در همایش بزرگ زنان فرهنگی، ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، امام خمینی‌(ره) و آزادسازی خرمشهر، محب علی(ع) بودن، زنان 50 درصد مشاغل مدیریتی آموزش و پرورش را بر عهده دارند، نقش موثر خانواده در تربیت فرزندان، سند تحول آموزش و پرورش، نقشه جامع علمی كشور، طرح تعطیلی روزهای پنج‌شنبه در دوره ابتدایی، دانش‌پژوهان جوان، دانش‌آموزان نخبه و تیزهوش، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، باشگاه دانش‌پژوهان جوان، طرح شهاب و خوارزمی، زن برگزیده فرهنگی كشور،

نوشته شده در سه شنبه 3 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات