مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

به دنبال اجرای آزمایشی توزیع پیك تابستانی در دوره ابتدایی، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش از اختیار كامل دانش‌آموزان در انجام این پیك‌ها در تابستان خبر داد.
 فاطمه قربان گفت: توزیع این پیك‌ها مانند پیك‌‌های نوروزی به آموزش و پرورش استان‌ها واگذار شده و با این هدف صورت می‌گیرد كه ارتباط دانش‌آموزان در تابستان با فضای درس و مدرسه قطع نشود.

وی تصریح كرد: در انجام پیك‌های تابستانی اجباری در كار نیست و هر دانش‌آموزی كه تمایل داشته باشد می‌تواند آن را دریافت كند.

قربان، تولید و توزیع این پیك‌ها را از اختیارات آموزش و پرورش استان‌‌ها خواند و یادآور شد

هر یك از استان‌ها كه مایل باشند می‌توانند در این رابطه اقدام كنند.

وی ادامه داد: اگر چه برنامه‌ریزی و توزیع پیك‌‌های تابستانی از سوی استان‌ها و پذیرش آن از طرف دانش‌آموزان اختیاری است اما با توجه به ضریب بالای ارتباط و مشاركت خانواده‌ها با مدرسه‌ در دوره ابتدایی پیش‌بینی می‌شود، بیش از 70 درصد دبستانی‌ها علاقه‌مند به دریافت این پیك‌ها ‌باشند.

قربان در ادامه تاكید كرد: انجام تكالیف پیك‌های تابستانی تاثیری در نمره یا ارزیابی سال تحصیلی جدید دانش‌آموزان ندارد و ارائه‌ی این پیك‌ها تنها با هدف استمرار ارتباط دانش‌آموزان با فضای درس و كلاس انجام می‌شود.

وی در رابطه با محتوای پیك‌های تابستانی یادآور شد: از آنجا كه این پیك‌ها اطلاعات عمومی دانش‌آموزان را برای وادار كردن آنها به تفكر مدنظر قرار می‌دهد باید به گونه‌ای تنظیم شود كه آموخته‌های دانش‌آموزان طی سال‌های سپری شده در مدرسه را مورد سنجش قرار دهد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش خاطرنشان كرد:در این راستا تلاش می‌شود دانش‌آموز اندوخته‌های علمی خود را به نگرش تبدیل كند تا در آینده به عنوان یك مهارت از آنها استفاده كند.

وی به خانواده‌ها توصیه كرد: برای دستیابی به درك مشترك از طراحی این پیك‌ها لازم است خانواده‌ها با آموزش و پرورش همكاری لازم را در انجام تدریجی تكالیف این پیك‌ها داشته باشند.


http://www.medu.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=NEWS&ID=b35a076c-2c89-4bab-9f49-ae892766c091&WebPartID=6dc68d59-6f7d-4987-8bdf-4799c9bb8b08&CategoryID=01bc26d2-b589-42f2-a192-c3c547523f51
برچسب ها: پیك تابستانی، اجرای آزمایشی توزیع پیك تابستانی، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش فاطمه قربان، ارتباط و مشاركت خانواده‌ها با مدرسه‌،

نوشته شده در چهارشنبه 18 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات