مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

امام جمعه موقت تهران گفت: آموزش و پرورش كانون تحول در كشور است كه اگر اصلاح شود موجب پیشرفت و توسعه می شود.

آیت‌الله سید احمد خاتمی در گردهمایی فرهنگیان و اساتید دانشگاه بیرجند افزود: بنیان و بنیاد سازندگی در كشور از آموزش و پرورش است.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: بدنه سالم و اصولی آموزش و پرورش سدی در برابر نفوذ تفكرات غیر خدایی است اما در این زمینه كار زیادی باید صورت گیرد.

وی ادامه داد: مسئولان آموزش و پرورش نباید فقط رسالتشان را در كارهای اداری جای دهند زیرا اگر آموزش و پرورش كانون صالحان شود آن وقت می توان گفت كوثر است.

وی گفت: اساسی‌ترین صبغه بعثت پیامبر اسلام(ص)

صبغه فرهنگی است و علاوه براین صبغه اقتصادی و سیاسی هم در این بعثت مد نظر بوده است.

وی ادامه داد: نمی شود پیامبر اسلام(ص) را منهای صبغه سیاسی ایشان دید كه اگر اینطور باشد همان جریان سكولار، جریان جدایی دین از حكومت است كه دنیای غرب به دنبال آن است.

وی ادامه داد: بعثت پیامبر(ص) صبغه اقتصادی هم دارد كه دنیا و آخرت را آباد می كند و این درست مقابل جریان لیبرال مذهبی و نقطه مقابل جریان سكولار است كه می گویند فقط آخرت هدف انبیاست.

آیت‌الله خاتمی گفت: اگر انسان با اعتقاد وارد عرصه سیاست شود آن وقت سیاست دینی و علوی محقق می‌شود.

وی با بیان اینكه ایران را باید با اسلام دید یادآور شد: ایران منهای اسلام، ایران ناسیونالیسم یعنی همان ملی‌گرایی شرك آلود و همان جشنهای ننگین ۲۵۰۰ ساله.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینكه عرصه فرهنگ پاسخش با فرهنگ است افزود: مسائل فرهنگی را باید با فرهنگ پاسخ داد نه با زور.

وی با بیان اینكه تحولی با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در آموزش و پرورش در حال شكل‌گیری است افزود: این تحول در عرصه نرم‌افزاری و كیفیت است.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین بر ایجاد حلقه‌های معرفتی در آموزش و پرورش با مدیریت عالمان دین تاكید كرد و اظهار داشت: در این حلقه‌ها كه حداكثر ۳۰ تا ۴۰ نفره است باید به برگزاری دوره‌های تفسیر قرآن كریم و نهج البلاغه و پاسخ به شبهات توجه شود.

http://www.medu.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=NEWS&ID=4b9230ec-94ce-4e0e-991f-eaeb20754b5e&WebPartID=0f9732ce-40bd-457d-9e06-2537da5c2597&CategoryID=01bc26d2-b589-42f2-a192-c3c547523f51

 نوشته شده در پنجشنبه 26 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic