مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

وزیر آموزش و پرورش گفت: تمام دانش آموزان روستایی در قالب مجتمع های آموزشی تجمیع نمی شوند بلكه مدارس روستایی همچنان پابرجا هستند و تنها بخشی از مدارس در قالب مجتمع های آموزشی روستایی ساماندهی شده اند.
به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از پایگاه دولت ، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به عملكرد مثبت مجتمع های آموزشی روستایی اظهار داشت: این مجتمع‌ها به منظور كیفیت بخشی به مسئله آموزش مقاطع ابتدایی در روستاهای كم‌برخوردار و استفاده از امكانات آموزشی دانش‌آموزان تاسیس شده اند. تعدادی از مدارس روستایی تحت نظر مدیر مجتمع‌ها هستند و تجهیزات و امكانات لازم در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

حاجی بابایی خاطر نشان كرد: شاید برخی از افراد در ذهنشان این باشد كه ما تمام دانش آموزان روستایی را از جاهای مختلف جمع آوری كرده و در قالب یك مجتمع آموزشی

به آنها خدمات ارائه می كنیم در صورتی كه این تصور اشتباه است و اگر قرار بر این بود، من قطعا مخالف بودم.

وی تصریح كرد: قرار بر این نیست كه تمام دانش آموزان و مدارس روستایی را در یك جا تجمیع كنیم. بلكه مدارس روستایی همچنان پابرجا هستند و تنها بخشی از مدارس در قالب مجتمع های آموزشی روستایی ساماندهی شده اند.

حاجی بابایی، نظارت بر عملكرد این گونه مدارس را دو برابر مدارس روستایی عنوان كرد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: در مدت یك سالی كه از اجرای طرح مجتمع‌های آموزشی روستایی گذشته است، خوشبختانه رضایت عمومی بسیار بالاست. حدود هشت هزار مجتمع آموزشی در روستاها راه اندازی شده، كه نتایج خوبی از فعالیت آنها در طول یك سال گذشته حاصل شده است.

وی افزود: نظارت خوبی بر عملكرد این گونه مدارس صورت گرفته است، البته این شروع كار بود و باید به سمت كیفیت بخشی، تجهیز و ساماندهی این گونه مجتمع ها پیش برویم.

یادآور می شود، طرح مجتمع آموزشی وپرورشی روستایی وعشایری (با استفاده از معلمان راهنمای روستایی و عشایری) در راستای ساماندهی مدیریت واحدهای آموزشی، افزایش موفقیت و كارایی مدارس ابتدایی روستایی و عشایری و ارتقای سطح ارائه خدمات آموزشی وپرورشی از طریق معلمان راهنمای روستایی وعشایری در آموزش و پرورش از سال 1389 اجرایی شده است.
http://www.medu.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=NEWS&ID=19b0ef4e-57dd-4d17-8fca-e16934c3dce6&WebPartID=5b761756-097c-497c-9e63-fe9aac74f250&CategoryID=01bc26d2-b589-42f2-a192-c3c547523f51


برچسب ها: مدارس روستایى، كیفى سازى8هزار مجتمع آموزشى روستایى، مجتمع های آموزشی روستایی، كیفیت بخشی به مسئله آموزش مقاطع ابتدایی در روستاهای كم‌برخوردار، طرح مجتمع آموزشی وپرورشی روستایی وعشایری، استای ساماندهی مدیریت واحدهای آموزشی، افزایش موفقیت و كارایی مدارس ابتدایی روستایی و عشایری و ارتقای سطح ارائه خدمات آموزشی وپرورشی، علمان راهنمای روستایی وعشایری در آموزش و پرورش، تجمیع تمام دانش آموزان و مدارس روستایی،

نوشته شده در سه شنبه 28 تیر 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic