مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

وزارت آموزش و پرورش در پی انتشار خبری در خصوص اجلاس سالانه خود ضمن بیان سیاست های این وزارتخانه به مطالب مطرح شده پاسخ گفت.
زارت آموزش و پرورش درپاسخ به مطالب مندرج دربرخی رسانه ها با عنوان ‹‹ همایش میلیاردی برای چه ؟ ›› به تاریخ 25/4/90 موارد زیر را به اطلاع می رساند :

1- از حسن توجه برخی رسانه ها به مهمترین اجلاس تربیتی – آموزشی سالانه كشور كه از قدمتی 27 ساله برخوردار است و از تذكری كه با رویكرد صرفه جویانه ولزوم پرهیز ازاسراف وتبذیر (از باب پیروی از رهنمود های قرآن كریم در آیه شریفه فذكر فان الذكری تنفع المومنین) كه قطعا راهگشاست . تشكر و تقدیر می گردد .

2- همان گونه كه در متن مطلب بدان اشاره شده است ، امسال بیست و هشتمین دوره اجلاس رؤسای آموزش و پرورش برگزار می شود . این تعداد برگزاری كه در ادوار مختلف وزارت وزرای پیشین نیز برگزار شده حاكی از آن است كه

این اجلاس قائم به شخص وزیر نبوده و تكرار آن به جهت دستاوردهای مهمی است كه نظام آموزشی كشور همواره از آن بهره مند شده است . جالب است بدانیم كه بنیانگذار آن نیز شهید گرانقدر رجایی بوده است .

3- این اجلاس تنها اجلاسی است كه سالانه ، مدیران و رؤسای آموزش و پرورش و صاحب نظران سراسر كشور را گرد هم می آورد تا در تعاملی چهره به چهره به واكاوی و ارزیابی طرح ها و برنامه های اجرا شده در مناطق و بررسی قوت ها و ضعف طرح ها پرداخته و با ارائه نظرات و پیشنهادهای سازنده خود سیاست گذاران و برنامه ریزان كلان نظام آموزشی را در تدوین سیاست ها و راهبردهایی كه منجر به حل مشكلات و بهینه سازی روش ها و ارتقای كیفی نظام آموزشی كشور گردد یاری رسانند .

4- اهل خرد به خوبی واقفند كه نظام مقدس تعلیم و تربیت كشور با بیش از 12 میلیون دانش آموز تحت پوشش و بیش از900هزار پرسنل و صد ها هزار خانواده دانش آموزی(تقریبا نیمی از جمعیت كشور) كه لاجرم تحت تاثیر برنامه ریزی های این نظام قرار دارند ، این حق را به مخاطبان خود می دهد كه نظرات و پیشنهادهای خود را حتی از دورترین نقاط كشور توسط نماینده هر منطقه ( رئیس آموزش و پرورش ) به طور مستقیم به سمع و نظر مسولان و مدیران عالی نظام آموزش و پرورش كشور برسانند .

5- به رغم اظهار نظر مبتنی بر پیش داوری این منتقد محترم كه بدون حضور و درك برنامه های این اجلاس آن را بی ثمر دانسته است ، تاكید می شود ، طبق نظرسنجی های به عمل آمده از همه اجلاس های قبلی مخصوصا اجلاس سال گذشته ، 82 درصد از مدعوین میزان موفقیت اجلاس را در تحقق هدف تبادل نظر و انتقال تجربیات بین مسوولان صف و ستاد و قریب 80 درصد ، تحقق هدف مشاركت مدیران آموزش و پرورش درتصمیم سازی و برنامه ریزی آموزش و پرورش را بسیار موفق ارزیابی كرده اند .

4- در خصوص بیانیه اجلاس ، هر چند بر این باوریم كه مخاطبان و خوانندگان محترم و فرهیخته و صاحب نظر ، پیش داوری و غرض ورزی های نویسنده محترم را از لابه لای جملاتی كه بدون پشتوانه علمی ، اطلاعاتی و آماری عنوان گردیده ، درك می كنند و شاید نیازی به پاسخ نباشد، لیكن مزید اطلاع تاكید می نماید كه بیانیه ی پایانی هر همایش اشاره ای است به فلسفه وجودی آن و متناظر با اهداف و مأموریت های آن همایش كه آرمانی بودن ، كلی بودن ، وحدت بخش بودن ، الهام بخش بودن ، از ویژگیهای بارز آن است و قرار نیست در آن تئوریها و یا تمام مصوبات و دستاوردهای آن همایش درج گردد . لذا خرده گرفتن نویسنده محترم نسبت به بیانیه سال گذشته همایش وجاهت علمی ندارد.

6- برخلاف چرتكه اندازی های بی حساب و كتاب نویسنده محترم ، به اطلاع ایشان و خوانندگان محترم می رساند، دغدغه اصلی برگزار كنندگان این اجلاس در وهله ی نخست صرفه جویی و در مرحله بعدی ، اعمال نظرات و درخواستهای مكرر رؤسای آموزش و پرورش در انتخاب مكانی شایسته و متناسب با تعداد مدعوین بوده است كه پس از بررسی های مكرر كارشناسی و استعلام های متعدد ، سالن مناسبی در نظر گرفته شده است كه آن هم بخشی از پیكره دولت و نظام جمهوری اسلامی است و لذا اعتبارات تخصیص یافته در حوزه دولت و با طرفیت دولت صورت گرفته است . و البته رقم اعلام شده (2 میلیارد تومان) بسیار بیشتر از هزینه ای است كه انجام شده است كه نویسنده را به تقوای الهی و قلم زدن با مستندات و پشتوانه علمی دعوت می نماید .


برچسب ها: پاسخ وزارت آموزش و پرورش همایش میلیاردی برای چه، برگزاری همایش میلیاردی در اموزش و پرورش، اجلاس تربیتی – آموزشی سالانه كشور، رویكرد صرفه جویانه ولزوم پرهیز ازاسراف وتبذیر، شهید گرانقدر رجایی، سیاست گذاران و برنامه ریزان كلان نظام آموزشی، تدوین سیاست ها و راهبردهایی كه منجر به حل مشكلات و بهینه سازی روش ها و ارتقای كیفی نظام آموزشی كشور،

نوشته شده در سه شنبه 28 تیر 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات