تبلیغات
مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم - پاسخ وزارت آموزش و پرورش همایش میلیاردی برای چه ؟

مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

وزارت آموزش و پرورش در پی انتشار خبری در خصوص اجلاس سالانه خود ضمن بیان سیاست های این وزارتخانه به مطالب مطرح شده پاسخ گفت.
زارت آموزش و پرورش درپاسخ به مطالب مندرج دربرخی رسانه ها با عنوان ‹‹ همایش میلیاردی برای چه ؟ ›› به تاریخ 25/4/90 موارد زیر را به اطلاع می رساند :

1- از حسن توجه برخی رسانه ها به مهمترین اجلاس تربیتی – آموزشی سالانه كشور كه از قدمتی 27 ساله برخوردار است و از تذكری كه با رویكرد صرفه جویانه ولزوم پرهیز ازاسراف وتبذیر (از باب پیروی از رهنمود های قرآن كریم در آیه شریفه فذكر فان الذكری تنفع المومنین) كه قطعا راهگشاست . تشكر و تقدیر می گردد .

2- همان گونه كه در متن مطلب بدان اشاره شده است ، امسال بیست و هشتمین دوره اجلاس رؤسای آموزش و پرورش برگزار می شود . این تعداد برگزاری كه در ادوار مختلف وزارت وزرای پیشین نیز برگزار شده حاكی از آن است كه

این اجلاس قائم به شخص وزیر نبوده و تكرار آن به جهت دستاوردهای مهمی است كه نظام آموزشی كشور همواره از آن بهره مند شده است . جالب است بدانیم كه بنیانگذار آن نیز شهید گرانقدر رجایی بوده است .

3- این اجلاس تنها اجلاسی است كه سالانه ، مدیران و رؤسای آموزش و پرورش و صاحب نظران سراسر كشور را گرد هم می آورد تا در تعاملی چهره به چهره به واكاوی و ارزیابی طرح ها و برنامه های اجرا شده در مناطق و بررسی قوت ها و ضعف طرح ها پرداخته و با ارائه نظرات و پیشنهادهای سازنده خود سیاست گذاران و برنامه ریزان كلان نظام آموزشی را در تدوین سیاست ها و راهبردهایی كه منجر به حل مشكلات و بهینه سازی روش ها و ارتقای كیفی نظام آموزشی كشور گردد یاری رسانند .

4- اهل خرد به خوبی واقفند كه نظام مقدس تعلیم و تربیت كشور با بیش از 12 میلیون دانش آموز تحت پوشش و بیش از900هزار پرسنل و صد ها هزار خانواده دانش آموزی(تقریبا نیمی از جمعیت كشور) كه لاجرم تحت تاثیر برنامه ریزی های این نظام قرار دارند ، این حق را به مخاطبان خود می دهد كه نظرات و پیشنهادهای خود را حتی از دورترین نقاط كشور توسط نماینده هر منطقه ( رئیس آموزش و پرورش ) به طور مستقیم به سمع و نظر مسولان و مدیران عالی نظام آموزش و پرورش كشور برسانند .

5- به رغم اظهار نظر مبتنی بر پیش داوری این منتقد محترم كه بدون حضور و درك برنامه های این اجلاس آن را بی ثمر دانسته است ، تاكید می شود ، طبق نظرسنجی های به عمل آمده از همه اجلاس های قبلی مخصوصا اجلاس سال گذشته ، 82 درصد از مدعوین میزان موفقیت اجلاس را در تحقق هدف تبادل نظر و انتقال تجربیات بین مسوولان صف و ستاد و قریب 80 درصد ، تحقق هدف مشاركت مدیران آموزش و پرورش درتصمیم سازی و برنامه ریزی آموزش و پرورش را بسیار موفق ارزیابی كرده اند .

4- در خصوص بیانیه اجلاس ، هر چند بر این باوریم كه مخاطبان و خوانندگان محترم و فرهیخته و صاحب نظر ، پیش داوری و غرض ورزی های نویسنده محترم را از لابه لای جملاتی كه بدون پشتوانه علمی ، اطلاعاتی و آماری عنوان گردیده ، درك می كنند و شاید نیازی به پاسخ نباشد، لیكن مزید اطلاع تاكید می نماید كه بیانیه ی پایانی هر همایش اشاره ای است به فلسفه وجودی آن و متناظر با اهداف و مأموریت های آن همایش كه آرمانی بودن ، كلی بودن ، وحدت بخش بودن ، الهام بخش بودن ، از ویژگیهای بارز آن است و قرار نیست در آن تئوریها و یا تمام مصوبات و دستاوردهای آن همایش درج گردد . لذا خرده گرفتن نویسنده محترم نسبت به بیانیه سال گذشته همایش وجاهت علمی ندارد.

6- برخلاف چرتكه اندازی های بی حساب و كتاب نویسنده محترم ، به اطلاع ایشان و خوانندگان محترم می رساند، دغدغه اصلی برگزار كنندگان این اجلاس در وهله ی نخست صرفه جویی و در مرحله بعدی ، اعمال نظرات و درخواستهای مكرر رؤسای آموزش و پرورش در انتخاب مكانی شایسته و متناسب با تعداد مدعوین بوده است كه پس از بررسی های مكرر كارشناسی و استعلام های متعدد ، سالن مناسبی در نظر گرفته شده است كه آن هم بخشی از پیكره دولت و نظام جمهوری اسلامی است و لذا اعتبارات تخصیص یافته در حوزه دولت و با طرفیت دولت صورت گرفته است . و البته رقم اعلام شده (2 میلیارد تومان) بسیار بیشتر از هزینه ای است كه انجام شده است كه نویسنده را به تقوای الهی و قلم زدن با مستندات و پشتوانه علمی دعوت می نماید .


برچسب ها: پاسخ وزارت آموزش و پرورش همایش میلیاردی برای چه، برگزاری همایش میلیاردی در اموزش و پرورش، اجلاس تربیتی – آموزشی سالانه كشور، رویكرد صرفه جویانه ولزوم پرهیز ازاسراف وتبذیر، شهید گرانقدر رجایی، سیاست گذاران و برنامه ریزان كلان نظام آموزشی، تدوین سیاست ها و راهبردهایی كه منجر به حل مشكلات و بهینه سازی روش ها و ارتقای كیفی نظام آموزشی كشور،

نوشته شده در سه شنبه 28 تیر 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin