مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

دكتر حاجی بابایی در سفر كاری 4 روزه و پرخیر و بركت خود به مهد دلدادگان ایران اسلامی (مشهد مقدس) طرح های تحولی وزارت آموزش و پرورش را در این استان به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری رصد خواهد كرد.
به گزارش مركز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ،وزیر آموزش و پرورش كه ارتباط مستقیم با بدنه آموزش و پرورش را رمز موفقیت این دستگاه اثر گذار اجرایی كشور می داند ایجاد بسترهای لازم برای رسیدن به طرح تحول بنیادین را توشه سفر 4 روزه خود به مشهد مقدس كرده است.

حاجی بابایی كه معلم بودن را افتخار خود می داند و بارها در سخنرانی های خود احیا جایگاه معلم را وظیفه خوددانسته ، عازم پایتخت معنوی ایران اسلامی شده است تا در دیدارهایی صمیمانه پای درد و دل این قشر زحمت كش و تاثیر گذار انقلاب اسلامی بنشیند.

وزیر آموزش و پرورش كه راه رسیدن به تمام روشنایی ها و موفقیت ها را پیروی از راه ولایت می داند این بار با حضور در زادگاه معشوق خود( رهبر معظم انقلاب مدظله العالی) می كوشد تا

مطالبات به حق ایشان را در راستای تحول بنیادین در آموزش و پرورش بازگو كند.

وی با تاسی از سخنان مقام معظم رهبری ، در راستای تحقق منویات ایشان و توجه به آ‌موزه های دینی و شعارتهذیب، تحصیل و ورزش از سال تحصیلی 89-90مصمم به آموزش اجباری شنا در پایه سوم ابتدایی در قالب طرح سباح گردید كه به لطف خداوند این طرح به موفقیت 90درصدی دست یافته است و در پی آن دراین سفر استخرهای دیگری نیز برای دانش آموزان و فرهنگیان استان خراسان رضوی افتتاح خواهد شد.

عدالت محوری كه شعار اصلی دولت نهم و دهم می باشد در حوزه آموزش و پرورش با اقدامات تحول گرایانه در راستای ایجاد مجتمع آموزشی و پرورشی روستایی ( ترنم ولایت) به حق، ترنم دل انگیز عدالت آموزشی را در سایه ولایت فقیه در دور ترین نقاط روستایی كشور نمایان كرد كه حضور در جمع 500 نفره اعضای ادارات 47 گانه استان خراسان رضوی در این سفر به منظور رصد این مجتمع ها و كیفیت بخشی به آموزش مناطق محروم است كه در واقع یك كارگاه آموزشی 500 نفره بین اعضای شورای معاونین اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوی به همراه اعضای شورای معاونین مناطق آموزش و پرورش این استان با حضور وزیر آموزش و پرورش خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش كه شهامت عذرخواهی از مردم را به دلیل تحصیل فرزندانشان در نوبت عصر نشان داد، با جدیت یك نوبته كردن مدارس درنوبت صبح را در تابستان 90 محور اصلی كار خود قرار داده است كه تا به امروز 80مدارس كشور به نوبت صبح منتقل شده است.

ایجاد 10 هزار مدرسه قرآنی از بركات سیاست های قرآنی وزارت آموزش و پرورش در كمتر از 2 سال اخیر بود كه در همین راستا خراسان رضوی با گشایش 881 مدرسه قرآنی اولین گام را در مسیر نورانی قرآن آموزی دانش آموزان در استان خود برداشت است.

گفتنی است، آموزش و پرورش خراسان رضوی باتكیه بر سیاست های وزیر آموز ش و پرورش در راستای اولویت بخشی به تحصیل در نوبت صبح، استفاده حداكثری از فضاهای آموزشی در نوبت صبح را از اولویت‌های كاری خود قرار داده است و در این راستا گام های موثری از قبیل تعیین تراكم فضاها، ابلاغ چارچوب ساماندهی، فضاسازی كمیته های برنامه ریزی را انجام داده است و همچنین تشكیل ستاد سامان دهی فضاهای آموزشی و پرورشی را كه جلسات اولیه آن تشكیل شده و تدوین طرح پروژه مهر نیز كه در آن كلید خورده، از دیگر كارهای انجام گرفته در این استان است و حاجی بابایی در این سفر به دنبال رصد و عملیاتی شدن این طرح ها است.

خراسان رضوی نیز در جهت بهره وری حداكثری از نیروی انسانی، نیروهایی كه دارای ساعات موظف هستند از مناطق برخوردار به مناطق نیمه برخوردار منتقل و در این فرآیند از مزایا و مكانیز‌م های تشویقی برخوردار كرد.

ولایت مداری، بسیجی بودن، ایثارگری و روحیه انقلابی دانش آموزان ، كه از سیاست های اعتقادی وزیر آموزش و پرورش است، وی را بر این داشت كه روحیه بسیجی گونه را در میان فرهنگیان تقویت كند كه در همین باب در این سفر با مدیران كانون های بسیج فرهنگیان سراسركشور در مشهد مقدس به دیدار خواهد نشست كه از اهم برنامه های این سفر می باشد.

حاجی بابایی با حضور در مشهد مقدس پس از بازدید و بررسی طرح های تحولی، دیدار با فرهنگیان شهرستان های گناباد و بجستان و همچنین افتتاح طرح هایی از قبیل مركز آموزش عالی فرهنگیان، استخر و مدارس خواهد پرداخت تا جلوه ی طرح های تحولی در مناطق محروم و عدالت بخشی آموزشی به این گونه مناطق را نیز پیگیری نماید.

گفتنی وزیر آموزش و پرورش در این سفر، دیدار با تولیت آستان قدس رضوی حضرت آیت الله واعظ طبسی، حضور در نماز جمعه مشهد مقدس، بازدید از موزه آستان قدس رضوی و حضور در جمع دانش آموزان عشایر سراسر كشوررا در برنامه كاری خود خواهد داشت.

شایان ذكر است،در راستای توسعه و تعمیق همكاری های حوزه های علمیه با آموزش و پرورش، حاجی بابایی با ستاد همكاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش هم نشست مشورتی و راهبردی خواهد داشت.


برچسب ها: زادگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی، مطالبات رهبری در راستای تحول بنیادین، رح های تحولی وزارت آموزش و پرورش، حقق منویات مقام معظم رهبری، وزیر آموزش و پرورش، طرح تحول بنیادین، احیا جایگاه معلم، پیروی از راه ولایت، زادگاه معشوق خود( رهبر معظم انقلاب مدظله العالی)، آ‌موزه های دینی و شعارتهذیب، تحصیل و ورزش، آموزش اجباری شنا در پایه سوم ابتدایی در قالب طرح سباح، عدالت محوری كه شعار اصلی دولت نهم و دهم، ایجاد مجتمع آموزشی و پرورشی روستایی ( ترنم ولایت، سایه ولایت فقیه، یك نوبته كردن مدارس درنوبت صبح، ایجاد 10 هزار مدرسه قرآنی از بركات سیاست های قرآنی وزارت آموزش و پرورش، راكم فضاها، ابلاغ چارچوب ساماندهی، فضاسازی كمیته های برنامه ریزی، ولایت مداری، بسیجی بودن، ایثارگری و روحیه انقلابی دانش آموزان، كانون های بسیج فرهنگیان، ركز آموزش عالی فرهنگیان، طرح های تحولی در مناطق محروم و عدالت بخشی آموزشی، موزه آستان قدس رضوی، ستاد همكاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش،

نوشته شده در پنجشنبه 30 تیر 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات