مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

وزیر آموزش وپرورش عصر امروز با حضور در گردهمایی مشترك كاركنان ادارات حراست و ارزیابی عملكرد آموزش و پرورش استان‌های كشور در باشگاه فرهنگیان تهران، مدارك تحصیلی دانشگاه فرهنگیان را دارای مقبولیت علمی خواند و گفت: مدارك این دانشگاه مورد قبول تمامی مجامع علمی كشور خواهد بود.
به گزارش مركز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش و پرورش، ‌دكتر حاجی‌بابایی گفت: تعلیم و تربیت در معنای كلی آن یعنی  باید كاری انجام دهیم تا دانش‌آموزان حتی یك گام به خداوند نزدیك‌تر شوند.

وی اضافه كرد: آموزش و پرورشی باید ایجاد شود كه مورد رضایت خداوند باشد در چنین فضایی طرح‌های سنگین نیز به راحتی اجرا خواهد شد.

حاجی‌بابایی با اعلام اینكه تمام بخش‌های آموزش و پرورش در آستانه یك تحول عظیم قرار دارد، افزود

 

: این تحول و تمام اقداماتی كه در آموزش و پرورش انجام شده یا انجام می شود از یك نقشه و نظم كلی تبعیت می‌كند.

وزیر آموزش و پرورش با تاكید بر ترسیم و نحوه اجرای سیاست های آموزش و پرورش  به گونه ای كه چند محور از جمله جایگاه  معلم در آن مشهود باشد،  تصریح كرد: باید این نكته مشخص شودكه معلم كارمند است یا معلم؟ امروز در نقشه جامع علمی كشور و سند تحول آموزش و پرورش معلم كارمند نیست بلكه از جنس پژوهشگران و اساتید دانشگاه است.

وی انتظار جامعه از معلم را تربیت دانش‌آموزانی پژوهشگر و خلاق دانست و یادآور شد: لذا مردم  در جامعه چنین انتظاری را از یك پژوهشگر دارند.

حاجی‌بابایی با اعلام اینكه براساس ماده 87 قانون خدمات كشوری تمام كاركنان كشور به استثنای معلمان و اعضای هیات علمی باید در طول 6 روز به مدت 44 ساعت كار كنند، گفت: براساس نقشه جامع علمی كشور باید جایگاه استادان، پژوهشگران و معلمان ارتقا یابد و این نشانگر هم سنخی و همترازی این سه قشر با یكدیگر است.

 وی اظهار كرد: این صحبت‌ها تعارف و شعار نیست بلكه در جهت بازیابی كرامت و شان معلمان و جایگاه آنان در جامعه است زیرا لازمه تحول در آموزش و پرورش رسیدگی به وضعیت معلمان است.

وی با اعلام اینكه نظارت به این معناست كه در ارشاد دیگران  به گونه‌ای عمل كنیم كه فرد دچار مشكل نشود، تصریح كرد: نظارت امامان معصوم (علیه‌السلام) نظارتی استصوابی  است كه در آن خیر و خوبی برای افراد نهفته است و چنین نظارتی باید در آموزش و پرورش حاكم باشد.

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینكه امسال 25 هزار نخبه وارد دانشگاه فرهنگیان خواهند شد، افزود: اساتید این دانشگاه از اعضای هیات علمی خواهند بود و مدارك این دانشگاه مورد قبول تمام مجامع  علمی كشور خواهد بود.

حاجی‌بابایی گفت: امروز دانشگاه فنی و حرفه‌ای تحت نظارت وزارت علوم ایجاد شده است و تمام  فارغ التحصیلان هنرستان‌ها بدون هیچ مشكلی می‌توانند در آن ادامه تحصیل دهند و هم چنین دانشگاه ویژه فرهنگیان نیز برای ادامه تحصیل معلمان سراسر كشورایجاد شده است.

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینكه رئیس هیات امنای دانشگاه ویژه فرهنگیان، رئیس جمهور خواهد بود خاطرنشان كرد: تمام مشكلات تحصیلی معلمان در مراكز تربیت معلم با ایجاد دانشگاه فرهنگیان مرتفع خواهد شد.


برچسب ها: مدارك تحصیلی دانشگاه فرهنگیان، وزیر آموزش و پرورش، باشگاه فرهنگیان تهران، اجرای سیاست های آموزش و پرورش، جایگاه معلم، در نقشه جامع علمی كشور و سند تحول آموزش و پرورش معلم كارمند نیست، تربیت دانش‌آموزانی پژوهشگر و خلاق، ماده 87 قانون خدمات كشوری، نقشه جامع علمی كشور، نظارت امامان معصوم (علیه‌السلام) نظارتی استصوابی، امسال 25 هزار نخبه وارد دانشگاه فرهنگیان، رئیس هیات امنای دانشگاه ویژه فرهنگیان، رئیس جمهور، مشكلات تحصیلی معلمان در مراكز تربیت معلم،

نوشته شده در چهارشنبه 9 آذر 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic