مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش :

طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش محمد علی امیری بعنوان مدیر کل جدید آموزش و پرورش استان مازندران منصوب شد.
وپرورش،در این حکم آمده است : نظر به تعهد ، شایستگی و  تجارب ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به سمت مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران منصوب می شوید .

در بخش دیگری از این حکم امید است: با توکل بر خداوند منان و با مشارکت کارشناسان ، فرهنگیان و صاحب نظران در جهت تحقق اهداف سازمانی و وظایف محوله به ویژه ، حفظ جایگاه ویژه آموزش و پرورش و ارتقاء کیفیت آن ، رعایت شان و منزلت معلمان عزیز و تلاش در جهت ارتقاء آن ، رشد و ارتقاء فعالیت های فنی و حرفه ای، اهتمام ویژه در هدایت آموزش و پرورش به سوی سه هدف تهذیب ، تحصیل و ورزش، ایجاد روحیه


برچسب ها: انتصاب مدیر کل، آموزش و پرورش استان مازندران، محمد علی امیری، تهذیب، تحصیل و ورزش، ایجاد روحیه تفکر، نوآوری و تحول بنیادین،

نوشته شده در پنجشنبه 23 دی 1389 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)

معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی آموزش و پرورش مازندران گفت : به منظور پوشش تحصیلی در مناطق محروم و صعب العبور از بین دارندگان مدارك تحصیلی فوق دیپلم ، لیسانس و فوق لیسانس رشته های مورد نیاز 188 سرباز معلم برای سال تحصیلی 91-90 جذب آموزش و پرورش می شوند .

به گزارش اداره روابط عمومی آموزش و پرورش مازندرانعلی اصغر طبری افزود :

مشمولان دارای دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت و كسر خدمت اولیه كه تاریخ اعزامشان اول اسفند 89 ، اول اردیبهشت 90 ، اول تیر 90 یا اول شهریور 90 است جهت ثبت نام تا 16 بهمن ماه جاری به ادارات آموزش و پرورش شهرستان خود مراجعه نمایند .

وی گفت : داوطلبان به منظور پذیرش یا عدم پذیرش در مرحله شهرستانی می بایست 17 بهمن ماه جاری به ادارات آموزش و پرورش محل سكونت خود مراجعه نمایند و در صورت تاخیر دریافت برگ اعزام از سوی داوطلب ، آموزش و پرورش هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت .

 طبری خاطرنشان کرد : مشمولان داوطلب جهت كسب اطلاعات بیشتر از نحوه جذب سرباز معلم به ادارات آموزش و پرورش محل سكونت خود مراجعه نمایند .


برچسب ها: سرباز معلم، آموزش و پرورش مازندران، علی اصغر طبری، مناطق محروم و صعب العبور،

نوشته شده در چهارشنبه 22 دی 1389 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
در ششمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی‌های كشور:
در مراسم افتتاحیه ششمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی‌های كشور كه صبح امروز در برج میلاد تهران برگزار شد، براساس رای هیات داوران، وزیر آموزش و پرورش به عنوان «مدیر مردم مدار و ارتباط گستر» معرفی شد.
دكتر حاجی بابایی به موجب خدمات موثر، نگاه تخصصی به روابط عمومی، توسعه‌ی ارتباط با مخاطبان، توجه به افكار عمومی، حمایت از برنامه‌های ارتباطی، توسعه‌ی ارزش‌های متعالی و ... به عنوان «مدیر مردم‌دار و ارتباط گستر» در بین مدیران دستگاه‌های اجرایی كشور برگزیده شد.

شایان ذكر است؛ لوح سپاس و تندیس وزیر آموزش و پرورش از سوی فرهادی، رئیس مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی این وزارت‌خانه دریافت گردید.


برچسب ها: وزیر آموزش و پرورش، دكتر حاجی بابایی، مدیر مردم‌دار، مدیر ارتباط گستر،

نوشته شده در سه شنبه 21 دی 1389 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)

وزارت آموزش وپرورش نسبت به درج خبر مراحل نهایی تصویب طرح «تعطیلی مدارس ابتدایی در روزهای پنج شنبه » دربرخی از سایت ها واكنش نشان دادو هدف از بررسی طرح موردنظر درشورای عالی آموزش وپرورش را ارتقای كیفیت وبازده آموزشی دوره ی ابتدایی ذكر نموده وبه هیچ وجه تعطیلی مدارس ابتدایی را دنبال نمی كند

به گزارش مركزاطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، هدف نهایی طرح مذكور درصورت تصویب نهایی درشورای عالی آموزش وپرورش نه تنها اعلام تعطیلی مدارس ابتدایی در روزهای پنج شنبه نیست بلكه اهدافی همچون ارتقاء انگیزه تحصیلی دردانش آموزان ازطریق فراهم سازی محیطی شاداب و با نشاط درمدارس ابتدایی، دانش افزایی معلمان این دوره درراستای تجربیات جهانی ، بازنگری در نحوه ی كلاسداری، بودجه بندی دروس این دوره را براساس پشتوانه علمی وتجربی جهانی و...دنبال می نماید.


برچسب ها: آموزش وپرورش، تعطیلی مدارس ابتدایی، ارتقای كیفیت، ارتقاء انگیزه تحصیلی، دانش افزایی معلمان،

نوشته شده در یکشنبه 19 دی 1389 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)

وزارت آموزش و پرورش خبر "نظام آموزشی جدید سال آینده اجرایی نمی شود" را تكذیب كرد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، طرح تغییر ساختار نظام آموزشی به صورت 6-3-3 در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است و چگونگی اجرا، مراحل و زمان‌بندی آن در این وزارتخانه تهیه و از سال تحصیلی آینده اجرایی می‌شود.

قابل ذكر است در راستای اجرای این طرح تاكنون مقدمات آن را از جمله استخدام نیروی انسانی برای مقطع ابتدایی  فراهم و تغییر محتوای كتب درسی در مقطع ابتدایی در پایه اول و ششم در حال انجام شدن است.

انعكاس عدم اجرای طرح تغییر ساختار نظام آموزشی در سال 91-90 صحت ندارد و در صورت ابلاغ این وزارتخانه آمادگی كامل اجرای آن را دارد.


برچسب ها: نظام آموزشی جدید، شورای عالی انقلاب فرهنگی، استخدام نیروی انسانی، مقطع ابتدایی، طرح تغییر ساختار نظام آموزشی،

نوشته شده در یکشنبه 19 دی 1389 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)

بازدید کارشناس مسئول امتحانات و کارشناس آموزش راهنمایی شهرستان بابل از مجتمع

صبح امروز کارشناس مسئول سنجش عمومی( امتحانات ) جناب آقای صفرنژاد و کارشناس آموزش راهنمایی اداره آموزش و پرورش شهرستان بابل جناب آقای الله نیا از مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بازدید بعمل آوردند.

در جریان این بازدید از روند برگزاری امتحانات نوبت اول در مدرسه راهنمایی شهید مدنی درازکلا، نمونه سوالات امتحانی ، مجوز کمیسیون خاص ، دفتر جلسات آموزشی مدرسه ، لیست نتایج ارزشیابی نوبت اول و... قرار گرفتند و توصیه های لازم را به معاونین مجتمع جهت پیشبرد هر چه بهتر امور آموزشی مجتمع را بیان داشتند.

همچنین دبیران مدرسه سؤالات خود را از کارشناس  آموزش راهنمایی مطرح فرمودند.


برچسب ها: مجتمع مطهر، صفرنژاد، الله نیا، ارزشیابی نوبت اول،

نوشته شده در شنبه 18 دی 1389 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)

17 دیماه روز مبارزه با استعمار


برچسب ها: توطئه کشف حجاب، مجتمع مطهر،

نوشته شده در پنجشنبه 16 دی 1389 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)

اگر از سرهایمان کوه بسازند هرگز فرزندان ما در کتاب تاریخ نخواهند  خواند که:

خامنه ای تنها ماند.


برچسب ها: بصیرت، آیت الله خامنه ای، khamenei،

نوشته شده در پنجشنبه 9 دی 1389 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)

با توجه به نامگذاری یوم‌ا... نهم دی ماه به نام روز «بصیرت و میثاق امت با ولایت» از سوی دبیرخانه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، زنگ بصیرت در مجتمع مطهر درازکلا نواخته شد.در این مراسم برادر یداله یداللهی معاون پرورشی و تربیت بدنی مجتمع سخنرانی فرمودند.زنگ بصیرت در مجتمع


برچسب ها: زنگ بصیرت، مجتمع مطهر،

نوشته شده در پنجشنبه 9 دی 1389 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم استان گیلان، همت، بصیرت، آگاهی و هوشیاری مستمر را عوامل اصلی پیشرفت ملت به سمت قله های تعالی دانستند و تأکید کردند: ملت ایران همانگونه که در هشت سال جنگ تحمیلی با ابتکار، فداکاری، شجاعت و حضور در صحنه، بر دشمن غلبه کرد، در هشت ماه جنگ نرم هم با عنایت خداوند متعال از خود مهارتی مثال زدنی نشان داد و در نهم دی سال گذشته به برکت یاد حضرت سیدالشهدا علیه السلام و با همت، بصیرت، آگاهی، و هوشیاری خود، بساط فتنه گران را جمع کرد.
 
حضرت آیت الله خامنه ای، جبران عقب ماندگی های تاریخی، و رسیدن ملت ایران به جایگاه شایسته علمی خود را نیازمند همت، عزم و امید به آینده دانستند و افزودند: تنها راه رسیدن به قله های سعادت و پیشرفت، حفظ مستمر همت، عزم و امید به آینده است، و ملت ایران در سی سال گذشته نشان داده است، توانایی پیشرفت و حرکت جهشی را دارد.
 
ایشان با تأکید بر اینکه شعارهای ملت ایران جهانی و هدف او قطع کامل دست مستکبران از کشور است، خاطرنشان کردند: علت اصلی عصبانیت مستکبران از این ملت و توطئه بر ضد آن، همین موضوع است و فتنه سال گذشته جلوه ای از توطئه دشمنان بود.
 
رهبر انقلاب اسلامی هدف از فتنه سال گذشته را گمراه کردن مردم با طرح شعارهای حق ولی با محتوای باطل دانستند و تأکید کردند: ملت ایران در نهم دی سال گذشته، در حرکتی کاملاً خودجوش فتنه گران را ناکام کردند و مشت

برچسب ها: حضرت آیت الله خامنه ای، عوامل اصلی پیشرفت ملت، هشت سال جنگ تحمیلی، هشت ماه جنگ نرم، حماسه نهم دی سال 88، همت، بصیرت، آگاهی، و هوشیاری، فتنه گران، حضرت سیدالشهدا، میرز ا کوچک خان جنگلی،

نوشته شده در چهارشنبه 8 دی 1389 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
نهم دی ماه پیروزی بصیرت بر جهالت و لجاجت بود، نهم دی ماه قیام و نهضت ملت ایران برای دفاع از ولایت و صیانت از قرآن ناطق و معارف اهل بیت (ع) بود. نهم دی ماه اصرار بر استمرار عاشورای حسینی و نشان از ولایت پذیری مطلق ملت فهیم و بصیر ایران عزیز بود.
نهم دی ماه، نشان داد ملت ایران راه خود را انتخاب كرده و حاضر به بازگشت كه نشان از ارتجاع و استحاله است ندارد و نشان داد كه ملت با زوایای پیدا و پنهان جنگ نرم و راه های مقابله با آن به خوبی آشناست و نشان داد همانطوری كه در انتخابات ریاست جمهوری از جمهوریت نظام دفاع كرد حاضر به جانفشانی برای دفاع از اسلامیت آن نیز هست.

و اینك در سالگرد آن قیام خودجوش ملت مكتبی كه افتخار پرچمداری اهل بیت را در


برچسب ها: انقلاب، قیام یوم‌ا... نهم دی ماه، انقلاب و آرمان‌های امام (ره)، مقام معظم رهبری، بصیرت، جنگ نرم، عاشورای حسینی، ولایت پذیری،

نوشته شده در چهارشنبه 8 دی 1389 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
موضوع: ارزشیابی -

" ارزشیابی " یکی از ارکان مهم آموزش و پرورش و بخش جدایی ناپذیر آن است، آموزش و پرورش فرایندی متشکل و به هم پیوسته است که تمام اجزای آن به گونه ای سازمان یافته برای رسیدن به هدفی معین فعالیت می کنند.
در پایان هر یک از برنامه های آموزشی ، معلمان علاقه مندند میزان تغییرات حاصله در رفتار دانش آموزان را بررسی کنند تا معلوم شود ، چه اندازه به هدف های مورد نظر نزدیک شده اند. این عمل را اصطلاحاً ارزشیابی یا امتحانمی  گویند که در نگارش های نوین بر خلاف گذشته دارای هدف های مهم تر و گسترده تری می باشد.

اینک ، ارزشیابی و 97 نکته مهم درباره آن :

1. ارزشیابی ، یکی از ارکان هر برنامه آموزشی است.
2. ارزشیابی ، به طور اخص ناظر اندازه گیری کیفیت ، کمیت و نوع تغییرات حاصل شده در رفتار دانش آموزان است.
3. ارزشیابی ، آگاهی از میزان کارآیی و کار آمدی عوامل مؤثر در آموزش و پرورش است.
4. ارزشیابی ، تنها به امتحانات پایانی محدود نمی شود.
5. ارزشیابی وسیله ای کار آمد و بی بدیل است برای هدایت مستمر یادگیری دانش آموزان.
6. ارزشیابی برای برنامه ریزی ، تدریس و تصمیم گیری


برچسب ها: ارزشیابی، آموزش و پرورش، دانش آموزان، برنامه ریزی، تدریس، ارزشیابی مستمر، روش تدریس، طرح درس، امتحانات، تفاوت های فردی، سنجش کار آمد، حیطه های نگرشی و مهارتی،

نوشته شده در یکشنبه 5 دی 1389 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
وزیر آموزش وپرورش درحاشیه ی مراسم نمادین نواختن زنگ پژوهش:

وزیر آموزش وپرورش از صدور احكام حق مناطق محروم وبدی آب وهوا برای معلمان وكاركنان ذینفع خبرداد.
به گزارش مركز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش  دكترحاجی بابایی یادآور شد : درراستای اجرای ماده 68  قانون مدیریت خدمات كشوری درهفته ی جاری احكام « حق مناطق محروم وبدی آب وهوا» برای تمام معلمان وكاركنان ذینفع كشورصادر می شود وبه این ترتیب معلمان شهری نیز حق بدی آب وهوا خواهند گرفت،البته معلمان شاغل در روستا علاوه براین حق ازحق مناطق  محروم نیز برخوردار خواهندشد.

وی با اظهار امیدواری از ارائه  راهكار برای حل مشكل تمام كسانی كه به نوعی درآموزش وپرورش خدمت كرده اند، ادامه داد: هم اینك درحال جمع بندی بودجه سال آینده هستیم وتلاش می كنیم ، هماهنگی لازم با سازمان مدیریت درخصوص احكام صادره برای نیروهای جدیدالاستخدام صورت پذیرد واین مبالغ در اعتبارات سال آینده لحاظ گردد


برچسب ها: مناطق محروم، بدی آب وهوا، وزیر آموزش وپرورش، قانون مدیریت خدمات كشوری،

نوشته شده در شنبه 4 دی 1389 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
ابراهیم سحرخیز در جمع مدیران مجتمع‌های آموزشی سراسر گیلان در دهكده ساحلی انزلی با بیان اینكه در حال حاضر مجتمع‌های آموزشی و پرورشی تنها به روستاها و مناطق عشایری اختصاص دارد، اظهار داشت: از سال آینده این مجتمع‌ها در شهرهای كشور راه‌اندازی می‌شود.

وی این مجتمع‌ها را شامل مدارس راهنمایی، ابتدایی و متوسطه عنوان كرد و بیان داشت: این واحدها به صورت مجتمع و با یك مدیریت واحد خواهد بود.

سحرخیز با اشاره به اهداف مجتمع‌های آموزشی فعال در سطح روستاها و مناطق حاشیه‌ای افزود: تعدیل و جبران نیروی آموزشی ماهر، استفاده بهینه از تجهیزات آموزشی و افزایش ارتقای سطح آموزش مناطق محروم از جمله رویكردهای این مركز است.

وی از اختصاص یك تا 5 میلیون تومان اعتبار برای


برچسب ها: ابراهیم سحرخیز، مجتمع آموزشی شهری، استخدامی جدید، عدالت، مجتمع‌های آموزشی و پرورشی،

نوشته شده در چهارشنبه 1 دی 1389 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات