مجتمع آموزشی پرورشی مطهر درازکلا بابل/ ما با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم رزمنده ایم/ ما می تــــــــــــــــــــــــوانیم
بسط عدالت آموزشی-معلمی شغل نیست.عشق است .ذوق است.ایثار و فداکاریست.اگر به عنوان شغل به آن می نگری رهایش ساز و اگر عشق

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

1) على با قرآن و قرآن با على است

امام علی (ع)

از امّ سلمه روایت شد كه گفت: از پیامبر اكرم صلى الله علیه وآله شنیدم كه مى فرمود: على با قرآن است و قرآن با على است، از هم جدا نمى شوند تا نزد حوض كوثر بر من وارد مى شوند. (1)

2)حق با على و على با حق آمیخته است و ابداً از هم جدا نمى شوند

ابو ثابت غلام ابوذر(رحمه الله) گفت: بر امّ سلمه وارد شدم و او را گریان دیدم در حالى كه امیرالمؤمنین علی علیه السلام ـ را یاد مى كرد و مى گفت: از رسول اكرم صلى الله علیه وآله شنیدم مى فرمود: على با حق است و حقّ با علی علیه السلام است و هرگز از یكدیگر جدا نمى شوند، تا در روز قیامت در كنار حوض كوثر بر من وارد شوند. (2)

3) پیامبر شهر علم و على باب آن

ابن عباس مى گوید:نوشته شده در پنجشنبه 26 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)

طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی بیش از یك میلیون نوآموز بدو ورود به دبستان از اول تیرماه سال جاری در سراسر كشور انجام می‌شود

 گزارش مركز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش و پرورش،‌ دكتر چینیان، معاون سلامت مركز تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش با اعلام خبر فوق، هدف كلی از اجرای این طرح را ارتقای سطح سلامت كودكان بیان كرد و گفت: قالب و محتوای طرح سنجش كودكان در مرحله اول غربالگری و در مراحل بعد بررسی‌های تخصصی كودكان مشكوك به منظور پیشگیری و درمان است.

وی افزود: این طرح در طی سه ماهه تابستان در 835 پایگاهنوشته شده در پنجشنبه 26 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
امام جمعه موقت تهران گفت: آموزش و پرورش كانون تحول در كشور است كه اگر اصلاح شود موجب پیشرفت و توسعه می شود.

آیت‌الله سید احمد خاتمی در گردهمایی فرهنگیان و اساتید دانشگاه بیرجند افزود: بنیان و بنیاد سازندگی در كشور از آموزش و پرورش است.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: بدنه سالم و اصولی آموزش و پرورش سدی در برابر نفوذ تفكرات غیر خدایی است اما در این زمینه كار زیادی باید صورت گیرد.

وی ادامه داد: مسئولان آموزش و پرورش نباید فقط رسالتشان را در كارهای اداری جای دهند زیرا اگر آموزش و پرورش كانون صالحان شود آن وقت می توان گفت كوثر است.

وی گفت: اساسی‌ترین صبغه بعثت پیامبر اسلام(ص)نوشته شده در پنجشنبه 26 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)

سه روز، اعتصاب خود را به او اعلام می کنم؛ اعتصابی به معنای اعتراض در برابر بت های درون؛ اعتصابی به مفهوم مبارزه با جاذبه های پوشالی دنیا؛ اعتصابی به عمقِ ادراک و به ژرفنای تَعقّل. خدا، نام اعتصاب را، اعتکاف می گذارد، تا موافقت خویش را اعلام کرده باشد.

اعتکاف بهترین فرصت بندگی و اندیشه درباره خود و خدای خویش

ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف

اعتكاف، ایام از دیگران بریدن و تمرین بندگى و روزنه‌ای برای ورود به عالم بالا و مقدمه‌ای برای ترک گناه است.

ماه رجب ، نیکوترین ماه‌ها و متعلق به ذات باری تعالی می باشد و روزهای اعتکاف در این ماه را باید همچون درّی پربها درون این صدف غنیمت شمرد چرا که ؛ در این ماه، خوان نعمت و موهبت الهی آماده است تا درون قلب‌های کسانی را که با دستان خالی به استقبال او می‌روند، سرشار از نور خدایی کند.

اعتکاف، زمانی است که از زندگی دنیوی خلاصی می‌یابی و فرصتی به دست می‌آوری برای اندیشه درباره خود و خدای خود.

ترکیب عبادات در اعتکافنوشته شده در پنجشنبه 26 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
براساس بخشنامه صادره از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان نتایج مرحله دوم (نهایی) آزمون ورودی مدارس راهنمایی سمپاد سی‌ویكم خرداد اعلام می‌شود.
به گزارش مركز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش و پرورش در این بخشنامه آمده است: به دنبال واسپاری اختیارات برگزاری آزمون، اعلام نتایج و پاسخگویی به شكایات وارده در خصوص آزمون مذكور به اداره كل آموزش و پرورش استان‌ها براساس مصوبه هیات امنای سمپاد در بیست‌وسوم دیماه سال 89 تمامی ادارات كل آموزش و پرورش استان‌های كشور

نوشته شده در پنجشنبه 26 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)

خجسته میلاد امام المتقین و امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام
و روز پدربر تمامی مسلمانان خصوصاً مردان و علی الخصوص بر همكاران فرهنگی مبارك باد.

ان شاء ا... كه بتوانیم در حد توانمون آن حضرت را بشناسیم و رفتارمون رو نزدیك كنیم به حضرت و ایشون را در زندگی امون الگو قرار دهیم تا دانش آموزان عزیز ایران اسلامیون كه به امانت در اختیار ما هستند از ما تأسی كنند و علی وار تربیت شوند.و علوی بار بیایند.نوشته شده در پنجشنبه 26 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)

رئیس مركز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش وپرورش زمان آغاز فعالیت ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان كشور را اول تیرماه سال جاری اعلام كرد

یوسف نوری گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان در میان پایه‌ها توسط مدیران آموزشی در مدارس انجام می‌شود.

وی افزود: ثبت‌نام دانش‌آموزان در صورت تمایل آنها به جابه‌جایی مدرسه در میان پایه‌ها از دو طریق؛ در اختیار داشتن كد یا «گذرواژه» یا مدیر واحد آموزشی امكان‌پذیر است.

نوری خاطرنشان كرد: اگرچه امكان ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان در پایه اول دبستان از طریق اولیای دانش‌آموز امكان‌پذیر است، اما


برچسب ها: ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان، رئیس مركز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش وپرورش یوسف نوری، مدارس روستایی مراكز مجتمع‌ها،

نوشته شده در دوشنبه 23 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)

ماه رجب، زندگی و تولـدی دوباره را بـه عاشقان نوید می دهد. رجب فصل جدیدی در کتاب زندگی می گشاید که از عطر دل انگیز نیایش سرشار است، آنان که در وادی مراقبه و شهود در محضر خدای متعال گام برمی دارند به خوبی قدر چنین ایامی را دانسته و بسیار سخت تر، هوشیارتر و جدی تر از دنیا طلبان در پی بهره گیری از این فرصت ارزشمند هستند .

کوچک که بودی برای داشتن بهترین اسباب بازی های دنیا دعا می کردی.برای خانه ای پر از خوراکی ،برای کمی بیشتر تاپ سواری ...یادت هست؟ بزرگ تر که شدی آرزو برایت قبول شدن امتحان و دانشگاه رفتن،کار و در آمد بود.به یاد داری؟ امروز هم... نمی دانم.نمی دانم دنیای آرزوهایت امروز تا کجا فکر می کند و دلداده کدام آیین است،نمی دانم حواس دلت امروز زمام دار چه کسانی است ..تا کجا تقوا دارد و چقدر مهربان است....اما لیلةالرغائب را مراقب آرزوهایت باش...

راه آسمان، خدا، اجابت، بخشش شاید در نظرت سخت بیاید.طولانی. دست نیافتنی. اما امشب که عاشق شوی پیاده هم می شود تمام آن مسیر طولانی را ساده به پایان رساند بی هیچ سخنی از رنج و کم طاقتی بندگان. می شود کوله بار دنیا را هر قدر هم سنگین از شانه هایت پایین بکشی تا دل کوچکت را به بی کران  آسمان گره بزنی، برای ثانیه ای خدا...


برچسب ها: لیلة الرغائب، ماه رجب، عطر دل انگیز نیایش، لیلة الرغائب چه شبی است؟، اعمال شب جمعه اوّل ماه رجب(لیلة الرغائب)، اولین شب جمعه ماه رجب، لیله القدر، شب قدر،

نوشته شده در پنجشنبه 19 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
به دنبال اجرای آزمایشی توزیع پیك تابستانی در دوره ابتدایی، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش از اختیار كامل دانش‌آموزان در انجام این پیك‌ها در تابستان خبر داد.
 فاطمه قربان گفت: توزیع این پیك‌ها مانند پیك‌‌های نوروزی به آموزش و پرورش استان‌ها واگذار شده و با این هدف صورت می‌گیرد كه ارتباط دانش‌آموزان در تابستان با فضای درس و مدرسه قطع نشود.

وی تصریح كرد: در انجام پیك‌های تابستانی اجباری در كار نیست و هر دانش‌آموزی كه تمایل داشته باشد می‌تواند آن را دریافت كند.

قربان، تولید و توزیع این پیك‌ها را از اختیارات آموزش و پرورش استان‌‌ها خواند و یادآور شد


برچسب ها: پیك تابستانی، اجرای آزمایشی توزیع پیك تابستانی، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش فاطمه قربان، ارتباط و مشاركت خانواده‌ها با مدرسه‌،

نوشته شده در چهارشنبه 18 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
وزیر آموزش و پرورش در هشتصد‌وسی‌ونهمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح مجتمع‌های آموزشی و پرورشی، راه‌اندازی این مجتمع‌ها را گامی در راستای ارتقای كیفیت آموزشی خواند.
 حمیدرضا حاجی‌بابایی اظهار داشت: مدرسه ویترین تمام‌نمای آموزش و پرورش در طرح تحول بنیادین است و ما قصد داریم همه تولیداتی را كه در آموزش و پرورش وجود دارد در اختیار مدارس قرار دهیم.

وی با تاكید بر ارتباط نزدیك مدارس و خانواده‌ها تصریح كرد: باید مدیران آموزش و پرورش برای اجرای طرح مجتمع‌های آموزشی و پرورشی تحت آموزش مداوم قرار گیرند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه طرح مجتمع‌های آموزشی و پرورشی باعث ایجاد رقابت میان مدارس می‌شود، افزود


برچسب ها: مجتمع‌های آموزشی و پرورشی، شورای عالی آموزش و پرورش، ارتقای كیفیت آموزشی، وزیر آموزش و پرورش حمیدرضا حاجی‌بابایی، مدرسه ویترین تمام‌نمای آموزش و پرورش در طرح تحول بنیادین، رقابت میان مدارس، ارتباط نزدیك بین اولیا و مدارس، نقش و اقتدار مدرسه در محله،

نوشته شده در چهارشنبه 18 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)

سیدحسن نصرالله دبیركل حزب‌الله لبنان روز دوشنبه (6 ژوئن) در سخنان خود در همایش «نوآوری و اجتهاد از دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای» كه سخنانش به طور مستقیم از شبكه خبری العالم و المنار پخش شد، اعلام كرد: برای من افتخاری است كه افتتاح كننده كنفرانس شما باشم، كنفرانسی كه در نوع خود اقدامی بسیار بااهمیت تلقی می‌شود، چرا كه این اولین بار است كه كنفرانسی فكری‌ - ‌علمی خارج از ایران برگزار می‌شود تا به بررسی اندیشه‌ها ، افكار و شخصیت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مدّ ظله از تمام ابعاد بپردازد؛ همان‎گونه كه باید از تمام برگزار كنندگان این كنفرانس و تمام حاضران و شركت‌كنندگان در این جلسه و جلسات بعدی تشكر كنم.

* آشنایی با رهبر انقلاب

سیدحسن نصرالله افزود: آشنایی نزدیك من با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به سال


برچسب ها: دبیركل حزب الله لبنان، ابعاد شخصیت رهبر انقلاب، نوآوری و اجتهاد از دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای، بررسی اندیشه‌ها، افكار و شخصیت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، آشنایی با رهبر انقلاب، تمجید از شخصیت رهبری، اصول و مبانی فكری، امام خامنه‌ای حتی در ایران هم مظلوم و ناشناخته هستند، پیش‌بینی‌های درست امام خامنه‌ای، باراك نتانیاهو رژیم صهیونیستی اسرائیل، جنگ تموز [33 روزه، پیام شفاهی رهبری برای نصرالله درباره جنگ 33 روزه، 11 سپتامبر و پیش‌بینی امام خامنه‌ای، جهان اسلام و عرب، پیش‌بینی امام خامنه‌ای درباره رژیم صهیونیستی،

نوشته شده در دوشنبه 16 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
وزیر آموزش و پرورش با حضور در نشست مشترك اعضای شورای معاونان، مدیران كل آموزش وپرورش استان‌ها و مدیران كل نوسازی استان‌های كشور گفت: پرداختن به دغدغه مقام معظم رهبری پیرامون آموزش و پرورش برای من حكم شرعی دارد.
دكتر حاجی‌بابایی از فرصت‌های دوران تصدی‌گری خود به عنوان غنیمت یاد كرد و خطاب به مدیران و مسوولان حاضر گفت: برای رضای خدا كار كنید تا در روز قیامت سربلند باشید، خرسندی مردم را امری واجب شمرده و خود را در مقابل خواسته‌های آنان مسوول بدانید.

وی افزود: آموزش و پرورش باید به سمتی پیش رود تا معلمان در سراسر كشور به قرآن، رهبر، نظام و تعلیم و تربیت عشق بورزند.

حاجی‌بابایی رمز ماندگاری امام خمینی(ره) را


برچسب ها: وزیر آموزش و پرورش، دغدغه مقام معظم رهبری، دكتر حاجی‌بابایی،
دنبالک ها: دغدغه مقام معظم رهبری پیرامون آموزش و پرورش برای من حكم شرعی دارد،

نوشته شده در دوشنبه 16 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، ضمن اعلام عدم صحت اخبار منتشره در خصوص عدم امكان شركت مربیان بهداشت در آزمون تعیین اولویت استخدام اظهار داشت: مربیان بهداشت كما كان می توانند در آزمون تعیین اولویت استخدام شركت نمایند
در راستای انتشار اطلاعیه های قبلی این مركز در خصوص آزمون تعیین اولویت استخدام گروه خاصی از معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی و همچنین افرادی كه در شركت های خرید خدمات آموزشی  در سنوات گذشته  از جمله  آن دسته از مربیان بهداشت كه در قالب  شركت های خرید خدمات آموزشی فعالیت داشته و شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده در آگهی  تعیین اولویت استخدام این وزارتخانه را دارا بوده اند می توانند در آزمون تعیین اولویت استخدام وزارت آموزش و پرورش كه در سوم تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد شركت نمایند.

مركز اطلاع رسانی در ادامه تاكید كرد


برچسب ها: آزمون تعیین اولویت استخدام، مربیان بهداشت، معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی، شركت های خرید خدمات آموزشی، آزمون تعیین اولویت استخدام وزارت آموزش و پرورش،

نوشته شده در یکشنبه 15 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)


نوشته شده در جمعه 13 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
وزیر آموزش و پرورش، در مراسم گرامی داشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) ولایت فقیه را میراث ماندگار امام خمینی(ره) دانست.

به گزارش مركز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، در آستانه‌ی سالروز ارتحال ملكوتی امام خمینی(ره) بعد از ظهر امروز دكتر حاجی‌بابایی برای تجدید میثاق با آرمان‌های والای بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و بیعت با رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) به همراه جمعی از مدیران و مسوولان ارشد این وزارتخانه در حرم مطهر حضرت امام‌خمینی(ره) حضور یافت و گفت: فرهنگیان همواره عاشق امام خود بوده و هستند و این عشق همچنان در آینده مستدام خواهد بود.

وی با اشاره به تجدید پیمان فرهنگیان با آرمان‌های مقدس امام خمینی(ره) افزود: با گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب،‌ راه امام همچنان زنده است و با رهبری فرزند خلف ایشان یعنی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) ادامه خواهد یافت.

وزیر آموزش و پرورش ارتباط فرهنگیان با رهبر انقلاب را ارتباط


برچسب ها: ولایت فقیه میراث ماندگار امام خمینی(ره) است،

نوشته شده در چهارشنبه 11 خرداد 1390 توسط معاون مجتمع(مهدی خادمی)
(تعداد کل صفحات:2)      1   2  

مقام معظم رهبری

درباره سایت
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic